Produktbeskrivelse
Viper Pack slår til! adidas skaber spænding tidligt på sæsonen, i form af en kollektion med iøjefaldende, intuitiv slangeskinds grafik. "Vipers" - eller hugorme som de hedder på dansk - er lynhurtige og kan slå til på et splitsekund! Deres camouflage beskytter dem, men gør det samtidigt muligt for dem, at lægge sig i baghold og angribe deres bytte på det helt rigtige tidspunkt. Forstærk din dynamiske udfoldelse på banen med Viper Pack og slå til med kampafgørende handlinger i det rette øjeblik.
ACE-siloen er en kollektion skabt til at dominere og kontrollere spillet, til spillerne der trækker i trådene, sætter tempoet og fører trænerens planer ud i livet. Med fokus på kontrol, stabilitet og touch, er det din tur til, at diktere spillet og lade støvlerne tale for dig. Det er tid til, at du stjæler rampelyset og kontrollerer alt og alle!
• En del af Viper Pack
• ACE bruges af spillere som Mesut Özil, Ivan Rakitic og Paul Pogba
• Ultratynd og holdbar syntetisk overdel - Vægt: 277 gram
• Unik sål der er egnet til alle overflader
Small sided fodbold bliver aldrig det samme igen! adidas TKRZ skoen gør at du har en fordel mod vennerne - og med stil. adidas TKRZ er lavet til det hurtige spil på de små baner. Det helt revolutionerende ved TKRZ, er at den kan bruges på alle overflader, da skoens sål er forsynet med syv specielt udviklede knopper. Uanset om det er kunstgræs, indendørsgræsbaner eller på gaden, vil du kunne stå fast og få greb i underlaget.
Alsidig overdel
Da TKRZ skal kunne bruges på flere slags underlag, er det derfor vigtigt at holdbarheden følger med. Det har man sikret sig ved en tynd, men stærk syntetisk overdel, der er klar til selv de hårdeste udfordringer. På overdelen har adidas tilføjet strategisk placerede paneler, som øger dit greb i bolden og forbedrer din boldbehandling. Uanset hvor på foden du vælger at behandle bolden, så tilføjer panelerne øget greb og giver dig fuld kontrol. Derudover har man arbejdet meget med komforten, da man i det hurtige spil på de små baner, hele tiden er igang. Den elastiske pløs og det nye snøresystem gør, at du får en følelse af at skoen er limet til dine fødder.
Sål designet til flere slags overflader
adidas TKRZ er en drøm gået i opfyldelse! De fleste der spiller fodbold kender til det problem der opstår, når man skifter fra én overflade til en anden, og dermed er nødsaget til at skifte sko. Det er absolut ikke optimalt og med TKRZ har adidas udviklet den første sko, der dækker dette behov for en sko der kan det hele. Den unikke sål med syv specielt udviklede knopper gør, at den kan bruges på alle små baner. Knopperne er mindre end på fodboldstøvler til almindeligt græs og kombineret med små knopper som normalt ses på kunstgræs støvler, er det derfor muligt at benytte støvlerne på alle slags overflader.
Spiller du også fodbold på de små baner, uanset om det er kunstgræs, græs, jord eller streetfodbold - så er adidas Tekkers er soleklart valg for dig. Hvad venter du på? Bestil dit par nu - og gør forskellen mod vennerne i morgen.
Vægt: 277 gram.
Unisport anbefaler at disse støvler IKKE anvendes på våde græsbaner og indendørsbaner.