Produktbeskrivelse
Uhlsport Fangmaschine er lavet til den kræsne målmand, som forventer noget af det bedste af sine handsker. Den er med en super 3D præget latex, som sikrer dig et super greb i bolden.
Uhlsport målmandshandske Fangmaschine HN er en virkelig god handske med negative cut. Dette gør at syninger er placeret indvendigt, hvilket giver et tættere fit til hånden.
Der er SCHOKZONE element fra håndkanten henover knoerne, som er stødabsorberende og sikrer dig bedst mulige forhold for blandt andet at slå til bolden.
Handsken har den unikke overfladebehandling, ion-mask, som reducerer vandabsorberingen, så handsken bibeholder en let og tør pasform.
Husk at du med UNIiD kan få personaliseret dine handsker for bare 150 kr., så de bliver helt dine egne.