Jul i Unisport 2012 - 22. december: Årets Støvle 2012 kåres
Vi har allerede kåret Vapor VIII Turkis/Orange som Årets Vildeste Støvledesign, Trusox som Årets Innovative Produkt og Arsenals udebantrøje som den fedeste trøje i år. Nu står vi så foran årets største award, nemlig Årets Støvle 2012.
Det går ganske enkelt ud på, at vi skal finde den støvle der har været den bedste i år i dine øjne. Med dette kriterier in mente har vi nomineret flg. støvler;
- Puma evoSPEED 1
- Under Armour 10K Force Pro II
- Adidas Predator LZ
- Nike Mercurial Vapor VIII
- Adidas F50 Adizero
- Pele Sports Trinity 3E SL
- Nike CTR360 Maestri III
Hvem der vinder, kan du se herunder - hvor Jakob også trækker vinderen af vores juletræskonkurrence, hvor der er en Cafusa-bold fra Adidas på højkant. Alt sammen i videoen lige nedenunder.
Hvad synes du om Årets Støvle 2012? Er du enig i, at Vapor VIII er den bedste støvle i år, eller har du en helt anden som vinder? Del meget gerne din mening med os herunder.