Rigtig mange har efterspurgt den, og vi har kæmpet hårdt for at få den hjem. Nu har det endelig båret frugt, og vi kan helt eksklusivt præsentere Swanseas nye hjemmebanetrøje her i Unisport. I den forbindelse har vi taget et kig på Michael Laudrup & Co.'s nye trøje, som de skal benytte i den nye Premier Leauge-sæson, der er lige om hjørnet.

Det er en trøje, som vi gerne har ville have hjem i noget tid, og nu er det endelig lykkedes. Den helt nye Swansea hjemmebanetrøje er landet på lager her på siden og i vores butik, så det nu er muligt at iklæde sig The Swans' hvide farver, og være en del af walisernes jagt på mere succes, når Premier League-sæsonen går i gang om lidt over en uge.

Skal du være blandt de første der sikrer dig Swanseas hjemmebanetrøje, så kan du bestille trøjen lige her - priser fra 449 kr.

Med den helt nye hjemmebanetrøje bliver det dermed muligt at være helt med på støtten til danske Michael Laudrups mandskab. Den danske træner overtog trænersædet i den walisiske klub sidste år, og det blev en meget succesfuld overtagelse, hvor det lykkes for Laudrup at føre Swansea til en imponerende Capital One Cup-triumf efter bl.a. at have slået Chelsea ud af turneringen i den engelske ligacup. Spørgsmålet er så, om der venter Ladurup og Swansea flere triumfer i den kommende sæson?

Trøjen lander på lager både her på nettet men også i butikken, hvor den kan købes fra i dag klokken 12:00. Dermed kan de danske Swansea-supportere tage et smut forbi vores butik og få et kig på den helt nye trøje inden Europa-League kvalifikationskampen, hvor Swansea møder svenske Malmö FF. Den første kamp i det engelske endte 4-0 til Laudrups mandskab, så der er store chancer for, at Swansea bliver den samlede vinder af opgøret, og måske bliver det i Europa League, at Swanseas næste triumf skal findes?

Skal du være blandt de første der sikrer dig Swanseas hjemmebanetrøje, så kan du bestille trøjen lige her - priser fra 449 kr.

Vi er rigtig glade for, at få Swansea trøjen hjem. Ikke kun forbi danske Michael Laudrup er manager i klubben, men også fordi vi har sukket længselsfuldt efter den stilrene og moderne trøje, siden den blev offentliggjort. Trøjen er lavet af Adidas, der har skabt en trøje, som beviser, at minimalisme og elegance stadig kan skabe en unik fodboldtrøje, som ikke kun klæder grønsværen, men som også står godt i bybilledet, hvad enten man bor i Danmark eller i Storbritannien.

Trøjen er holdt i klubbens meget karakteristiske hvide og sorte farver, og Adidas har formået at skabe et design, der på en og samme tid er moderne og klassisk. Den hvide farve, der dominerer trøjen, giver et meget stilrent udseende, mens et stort sort felt på ærmerne giver en dynamik, der skaber en trøje både for traditionalisterne og de mere moderne. Dermed appellerer Swansea til klubbens konstant voksende fanskare i alle aldre, der er blevet fascineret af det offensive og sprudlende spil, som Swansea er garant for.

Skal du være blandt de første der sikrer dig Swanseas hjemmebanetrøje, så kan du bestille trøjen lige her - priser fra 449 kr.

Ligesom vi kender det fra Adidas, så er trøjen lavet i det lækre ClimaCool-materiale, der er stærkt svedtransporterende, og som samtidig leder fugt væk fra kroppen. Dermed er man sikret en optimal kropstemperatur, hvad enten man skal bruge trøjen til at stå på sidelinjen og råbe spillerne an, eller om man rent faktisk skal ud og spille fodbold i trøjen.

Swanseas nye hjemmebanetrøje får noget af en Premier League-debut, når Laudrup, Michu og de andre den 17. august tager imod Manchester United på Liberty Stadium. Spændende bliver det at følge, hvordan Swansea klarer sig både i den kamp og i resten af Premier League-sæsonen, og om de kan følge op på sidste års succes. Hvis du vil gøre dit til, at Swansea får en god start på sæsonen, så kan du allerede nu gøre dig klar til en spændende sæson for The Swans med den nye hjemmebanetrøje.

Skal du være blandt de første der sikrer dig Swanseas hjemmebanetrøje, så kan du bestille trøjen lige her - priser fra 449 kr.

Vi er enormt glade for, at det er lykkes for os at få den helt nye Swansea hjemmebanetrøje på lager. Trøjen har været længe efterspurgt af Jer fans, og vi har arbejdet hårdt på at få trøjen hjem. Hvad synes du om den nye Swansea hjemmebanetrøje? Og tror du, at Swansea og Michael Laudrup får succes i den kommende sæson? Som altid hører vi meget gerne dine kommentarer her, på Facebook og på Twitter.