Brøndby IF udebanetrøje | Hurtigst sælgende trøje i klubbens historie

26.09.2022

Skrevet af Christian

Brøndby IFs hurtigst sælgende trøje er landet hos Unisport. Den unikke udebanetrøje er en hyldest til Brøndby og klubbens fans. Med sit anderledes og vilde grafitti design er dette en trøje du som Brøndby må eje - men skynd dig!

Køb den nye Brøndby udebanetrøje her!

Med temaet “Brøndby IF fra Vestegnen” er den nye udebanetrøje et unik samarbejde mellem klubben og dens fans. Med genkendte pilemærker fra Vestegnen - såsom S-togs stationen, boligblokke og ikke mindst de altid fantastisk opbakning på Sydsiden. Tattoos by Hans smukke illustrationer viser på smukkeste vis hvad det vil sige at være Brøndby fan.

Og det må siges at være faldet i godt jord hos gule og blå fans. Trøjen er det hurtigst sælgende trøje i klubbens historie. Så hvis du ikke nåede det, er din chance nu. Få fat i den unikke udebanetrøje og hvis din stolthed for Sydsiden, for Vestegnen, for Brøndby.

Køb den nye Brøndby udebanetrøje her!