I Unisport finder du en varieret og bred vifte af produkter og løsninger til dit hold eller din klub, så I kan være klar til den nye sæson i nye spilletrøjer, træningstøj og udstyr. Vi har vores helt egen afdeling der tager sig af dette og sikrer dig nogle af markedets bedste priser. Det er det vi kalder Team Sport. Italienske Kappa er bare et af de mange mærker som vi udbyder, og som rigtig mange nok allerede kender i forvejen. I Danmark spiller F.C. København i Kappas smarte spilletrøjer og i udlandet finder vi hold som Roma, Werder Bremen, Dortmund og mange andre. I de europæiske turneringer har man spillet i den helt specielle model Euro Kombat, som du helt sikkert har set på flere af fornævnte klubbers spillere. Den er let genkendelig og nu endelig på markedet, så dit hold også kan komme til at spille i denne fantastiske dragt. Den kropsnære dragt føles fantastisk på kroppen og blandingen af 92% polyester og 8% Elastan, som gør at den kan hives og flåes i af modstanderen, uden at gå ud af facon. Når du først har prøvet en Kappa Kombat model er du ikke i tvivl om den unikke kvalitet. Det er dog ikke alt. Materialet er yderst effektivt til at bringe varme og sved væk fra kroppen, hvilket enhver fodboldspiller har prøvet at kæmpe med til både en kølig efterårskamp, samt ikke mindst den varme sommerdag. Samtidig med at dette spillesæt nu er kommet på markedet har vi sat de klassiske Kombat og Clone ekstraordinært ned, så du kan gøre en god besparelse på jeres nye sæt. Kombat spillesættet er sat med så det nu kun koster fra 3750 kr og Clone spillesættet er ligeledes blevet sat ned så det nu koster fra 3250 kr.. Du finder hele udvalget af Kappa Teamsport spillesæt her. Vi kan trykke både nummer og navn på ryggen af trøjerne og numre på shorts. Hvis i har en sponsor der skal have sit navn eller logo på trøjen, eller i skal have klubbenslogo på brystet, er det også noget vi har mulighed for at lave. Mulighederne er mange og alt sammen med til gøre det sjovere at spille i nye trøjer fra Unisport. Så kontakt Unisport Teamsport på: teamsport@unisport.dk eller ring på 33 25 08 03 for at få et samlet tilbud, eller blot for at høre nærmere hvis dig og dit hold står og skal bruge et nyt spillesæt. Vi kan også tilbyde klubaftaler til både store og små klubber, og kan i visse tilfælde også tilbyde specielle klubkollektioner, med træningstøj osv. med klubbens logo. Se hele vores Teamsport udvalg her. Vi glæder os til at høre fra dig og ønsker jer alle en god forårssæson.