David Beckham er muligvis fodboldverdenens allerstørste ikon og når man så skifter til én af verdens mest omtalte fodboldklubber, så er det klart, at det vil skabe en hel del opmærksomhed. Becks besøgte Adidas-butikken i Paris og skulle det ikke være nok, at han kom, så dukkede den franske legende Zinedine Zidane også op; det må siges at være All In.

David Beckhams skifte fra LA Galaxy til Paris Saint Germain har fyldt enormt meget i fodboldverdenen og det er skam også til at forstå, da den engelske veteran er én af de største ikoner i spillet nogensinde. PSG har hentet mange store stjerner i den seneste tid, men da Beckham trådte til og tilmed annoncerede, at hans løn fra klubben ville gå til velgørenhed, så er det ikke til at undgå, at han blev enormt populær i den franske hovedstad.

Det kommer så sandelig også til udtryk, da han deltog i et arrangement i Adidas-butikken på Champs Élysees i Paris, hvor flere hundrede fans var dukket op for at få et glimt af klubbens nye nummer 32. De skulle dog få sig en yderligere overraskelse, da blot én enkelt legende valgte at sige sig. David Beckham blev nemlig gjort selskab af ingen ringere end Zinedine Zidane og hvis ikke det er all in, så ved vi ikke, hvad er.

adidas, all, adidas football, football, psg, paris, paris saint germain, david beckham, david, beckham, becks, adidas store, zinedine zidane, zidane, zizou, predator, predator lz

adidas, all, adidas football, football, psg, paris, paris saint germain, david beckham, david, beckham, becks, adidas store, zinedine zidane, zidane, zizou, predator, predator lz

David Beckhams retur til europæisk fodbold er ikke gået stille for sig. Den engelske veteran startede med at melde ud, at den løn han tjente i PSG, ville gå til en velgørendehed, der støttede Paris' fattige unge. Det har naturligvis fået en hel del til at investere i en Beckham-trøje og var man villig til at stå i kø, kunne man få sin signeret af stjernen selv.

adidas, all, adidas football, football, psg, paris, paris saint germain, david beckham, david, beckham, becks, adidas store, zinedine zidane, zidane, zizou, predator, predator lz

adidas, all, adidas football, football, psg, paris, paris saint germain, david beckham, david, beckham, becks, adidas store, zinedine zidane, zidane, zizou, predator, predator lz

Når det ikoniske stræde Champs Élysées gøres selskab af David Beckham, er det svært at gøre det meget større. Et hav af fans var dukket op for at se og møde manden med den gyldne højreskøjte og på et podie foran Adidas-butikken besvarede Becks først en række spørgsmål fra fans på Twitter og dernæst signerede han en række Adidas-bolde, som han kastede og sparkede ud til de jublende fans i pøblen.

adidas, all, adidas football, football, psg, paris, paris saint germain, david beckham, david, beckham, becks, adidas store, zinedine zidane, zidane, zizou, predator, predator lz

adidas, all, adidas football, football, psg, paris, paris saint germain, david beckham, david, beckham, becks, adidas store, zinedine zidane, zidane, zizou, predator, predator lz

Nu er Adidas' slogan jo All In og det lever de så sandelig også op til, da de mange fremmødte fik en ekstra overraskelse i skikkelse af den folkekære fodboldlegende Zinedine Zidane. I stil med Beckham har han ligeledes tilbragt hele sin karriere i Adidas' Predator-kollektion og det er ikke til at komme udenom, at det er to af siloens allermest prominente navne gennem tiden.

adidas, all, adidas football, football, psg, paris, paris saint germain, david beckham, david, beckham, becks, adidas store, zinedine zidane, zidane, zizou, predator, predator lz

Der blev signeret, givet hånd, fotograferet og besvaret spørgsmål og det blev naturligvis klaret med Beckhams karakteristiske smil på læberne. Med hans utrolige overskud er det intet under, at han er så populær på tværs af landegrænser. Derfor var der selvfølgelig også kamp om pladserne, da han svingede højreskøjten som så mange gang før og fordelte de små, signerede fodbold til publikum.

adidas, all, adidas football, football, psg, paris, paris saint germain, david beckham, david, beckham, becks, adidas store, zinedine zidane, zidane, zizou, predator, predator lz

adidas, all, adidas football, football, psg, paris, paris saint germain, david beckham, david, beckham, becks, adidas store, zinedine zidane, zidane, zizou, predator, predator lz

Den franske hovedstad har så sandelig taget David Beckham til sig og skulle man fortsat være i tvivl om hans popularitet efter Adidas' event, så er det bare at kigge over på den anden side af gaden, hvor den officielle Paris Saint Germain-shop sender en ganske forståelig hilsen til klubbens seneste stjerne-tilføjelse.

David Beckham er all in. Zinedine Zidane er all in. PSG er all in. Adidas er all in. Det kan ikke siges anderledes efter et vellykket arrangement i den europæiske metropol og mindre kan velsagtens ikke gøre det for så stort et navn. Hvad mener du om Beckhams skifte til PSG? Skal du have dig en trøje? Del din kommentar i boksen herunder

E-handelspris